YAZ ENFEKSİYONLARINA DİKKAT SALGIN HASTALIKLAR KAPIDA . .

YAZ ENFEKSİYONLARINA DİKKAT  SALGIN HASTALIKLAR KAPIDA . .
27 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 2.487 kez okundu.

YAZ ENFEKSİYONLARINA DİKKAT  SALGIN HASTALIKLAR KAPIDA . .

Özellikle sıcakla uygun olmayan ortamlarda saklanan veya uzun süre açıkta bekletilen yiyeceklerin mide-bağırsak enfeksiyonuna yol açabileceği uyarısında bulunan uzmanlar, içeceklere katılan buzların bile enfeksiyon nedeni olabileceğini belirtiyorlar . KARIN AĞRISI ,KUSMA VE İSHALLER  Bugünlerde pek çok kişi; karın ağrısı, ishal ve kusma gibi şikayetlerle hastanelerin acil servisinin yolunu tutuyor.  Yaz hastalıkları arasında başı çeken mide-bağırsak enfeksiyonları, özellikle de aşırı sıcaklarda önemli oranda artış gösteriyor.

Bunun en büyük nedeninin, uygun olmayan ortamlarda saklanan veya açıkta uzun süre bekletilen yiyecekler ve içeceklerdir.

 

ZARARLI BAKTERİLER HIZLA ÇOĞALIYOR “Sıcak ortamda mikroorganizmalar kolayca çoğalarak gastroenterit adı verilen mide-bağırsak enfeksiyonuna yol açabiliyor.  : Hastalık çoğunlukla hafif seyrederek birkaç gün içinde kendiliğinden geçebiliyor ancak kusma ve ishalin şiddetli olduğu vakalarda vücuttan su ve elektrolit kaybı gelişerek hastaneye başvuru gerektirebiliyor.  : Hijyenik şartların iyi olmadığı ortamlarda ise enfeksiyon, salgına dönüşebiliyor.”

: FERMENTE GIDALAR TÜKETİN. Zararlı bakterilere karşı vücut direnciniz için probiotik bakterilerin olduğu fermente gıdaları tüketiniz.

 

Haydar Yılmaz
Araştırmacı Yazar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git